środa, 10 grudnia 2014

Bezpłatny serwis tłumaczeń z języków obcych, dla turystów w Korei.
O numerze 1330, obsługiwanym przez Koreańską Organizację Turystyczną, wspominaliśmy już kilkakrotnie.
Jest to serwis obsługiwany w trzech językach: angielskim, chińskim i japońskim.

Znaleźliśmy niedawno możliwość dogadania się w kilkunastu innych językach.


Usługa "bbb", oparta jest na wolontariacie. Po wybraniu numeru 1588 5644(na terenie Korei, spoza kraju z kierunkowym, +82), należy wybrać numer odpowiadający interesującemu nas językowi i czekać na połączenie.

Dla języka polskiego jest to numer 11.

Należy pamiętać, iż usługa ta jest świadczona przez wolontariuszy, którzy pewnie nie zawsze będą mogli odebrać telefon po pierwszym dzwonku.
Należy wtedy uzbroić się w cierpliwość i zadzwonić raz jeszcze za kilka minut.

Zauważyliśmy też, że od niedawna na taksówkach w Wonju pojawiły się naklejki reklamujące FREE INTERPRETATION, również po chińsku, japońsku i angielsku. To pewnie początki przygotowań do zimowych igrzysk w 2018. Sprawdzimy ten serwis dla Was też, w przyszłości.Seoul City Walking Tours, czyli zwiedzamy Seul na piechotę.
Darmowe tłumaczenia to nie jedyne ułatwienie w Seulu, które pozwala zaoszczędzić pieniądze strapionego podróżnego.
Z pomocą przychodzi Seoul Government, którego wolontariusze oprowadzą nas po Seulu 21 ścieżkami  ułożonymi tematycznie w kilku kategoriach : historia i kultura, tradycja, modernizm, ekologia, bazary. W tygodniu spacery odbywają się w godzinach 10.00 i 14.00 a w weekendy 10.00, 14.00 oraz 15.00.
 Przewodnicy komunikują się po koreańsku, angielsku, chińsku i japońsku. Rezerwacje należy zrobić przez telefon +82-2-6925-0777 w godzinach od 9.00 do 18.00 lub za pośrednictwem linka

http://www.visitseoul.net/en/statics.do?_method=includePage&url=http://dobo.visitseoul.net/web/_en/useInfo/userGuide.do&m=0004004004001&flag=1

w weekendy oraz święta rezerwacja pod numerem koreańskim telefonu DASAN Call Center: 02-120.
Wiele razy korzystaliśmy z usług przewodników, szczególnie przy wizytach znajomych oraz organizowaniu wizyt osób postronnych, nigdy nikomu nie odmawiamy pomocy w zorganizowaniu przyjazdu do Korei ;)
Przewodnikiem, z którego usług często korzystamy jest Pan Lee Song Ha, podczas robienia rezerwacji, można poprosić o konkretnego przewodnika,

jeśli będzie on miał wolny termin z pewnością was oprowadzi. Usługa jest zupełnie DARMOWA, a Pan Lee to przesympatyczny starszy gentleman posługujący się bardzo dobrze językiem angielskim.
Po dokonaniu rezerwacji dostajemy maila z potwierdzeniem oraz miejscem spotkania. Jeśli mamy ze sobą telefon komórkowy i podamy jego numer, przyjdzie nam także potwierdzenie w formie SMS. W potwierdzeniu jest podane miejsce zbiorki, imię przewodnika oraz jego numer telefonu.

Mapki poszczególnych wycieczek.

W trakcie, lub po zakończeniu wycieczki w dobrym tonie byłoby zabranie przewodnika na kawę czy herbatę, albo jakiś lekki lunch. Nie ubędzie nam od tego, a mimo iż przewodnicy-wolontariusze opłacani są z kasy miejskiej- będzie im na pewno miło.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...